Koboziskola 1-2 DVD

XVI. Moldvai Népzenei Kurzus - 2016.

Intenzív gyakorlati oktatás kobzosoknak,
énekeseknek, hegedűsöknek és furulyásoknak

2016. szeptember 16-18.

A szegedi moldvai népzenei műhely a kobzosok, hegedűsök, népdalénekesek és hagyományőrző népi furulyások képzésének országosan és határon túl is híres, színvonalas szakmai fóruma.

A "Kobzos-énekes-hegedűs-furulyás kurzus olyan népzenei kurzus, melynek résztvevői változatos dallamok elsajátításán keresztül megújító jellegű irányvonalakat kaphatnak a moldvai magyar énekek és táncdallamok kobzos-, valamint a hegedűs, furulyás és énekes népzenei hagyományok kincseinek elsajátításához, megszólaltatásához. Az oktatók gyakorló népzenészek, mester tanárok.

Szeptember 16-án délután 14 órától közép- és haladó szintű gyakorlatokkal kezdődik az oktatás.

moldvai dallamok Gyöngyös György, Gyöngyös János, Paun Vasile, Sobaro Raducanu és Antin Ion kobzosoktól

Fábri Géza

Szeptember 16-án délután 14 órától kezdődik az oktatás.

Az énekes oktatás technikai elemein túl a kurzus lényeges része az archív anyagok feldolgozási lehetőségeinek tanulmányozás és a stílusos csokorszerkesztés elsajátítása. A kobozzal kísérhető dalokat párokban, kis csoportokban adják elő a résztvevők, egyéni választás szerint.

Az énekes anyagot több faluból gyűjtött énekekből válogattuk össze, ügyelvén a nagy nótafák, különös képpen Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, Demeter Antalné Jánó Anna, Lőrinc Györgyné Hodorog Luca, Miklós Györgyné Szályka Rózsa, Benke Jánosné Benedek Rózsa repertoárjának bemutatására.

Vendég oktató: Botezát Viktória, hagyományörző énekes Klézséből.

Juhász Erika

Szeptember 16-án délután 14 órától kezdődik az oktatás.

A hangszeres játékot Hodorog Andrástól tanulják az érdeklődők, aki évek óta oktat furulyát, és példaértékű hagyományőrző előadóművészi munkát végez Moldvában és Magyarországon is.

A néptanító hagyományőrző mester a furulyás hagyományokat kiváló pedagógiai érzékkel, hagyományos népi tanítói módszerekkel sajátíttatja el tanulóival. Fontos hangsúlyt helyez az egyéni előadói technikák fejlesztésére, és a zenekari játékban a furulya koboz egyensúly megteremtésére.

Közösségi programok a kurzus idején

Pénteken este (19:00-23:00) Moldvai szezonnyitó táncház a szegedi Dugonics András Piarista Gimnázium aulájában. Közös zenélés, éneklés.

Zene: Korinda Zenekar, Kurzus oktatói és növendékek.

Táncot tanít: Gyurka Fábián (Magyarfalu, Moldva)

Szombaton este (19:00) tábortűz, közös vacsora és mulatság.

Vasárnap (9:30-10:30) Szentmise a Piarista Templomban.

(11:00-13:00) XVI. Moldvai Népzenei Kurzus - 2016. Közös ismétlés, zárás.

Szeptember 16-18 között:

A részvételi díj fizetése kézpénzben a helyszínen történik.

Az ár tartalmazza az oktató CD és a kotta melléklet árát és a táncház belépődíját.

FIGYELEM! A közös reggelik, ebédek és vacsorák, valamint a szállás díját a fenti összeg nem tartalmazza.

Kollégiumban 1500 Ft/éjszaka, ágynemű nélkül

Osztályteremben 800 Ft/éjszaka (hálózsák szükséges!)

A szálláshely elfoglalása szeptember 16-án 12 órától lehetséges.

2016. szeptember 12. éjfél!

Jelentkezni a lenti űrlapon tudsz.

Jelentkezés ZÁRVA!
Tanulók üzenik

"Nagyon tetszett az, hogy kevés idő alatt mennyi gyönyörű népdalt tehettünk magunkévá, együtt"

Korsós Kinga

"Tavaly sokat fejlődtem az énekben, és sok szép dallamot tanultam. Nagyon tetszett az, hogy kevés idő alatt mennyi gyönyörű népdalt tehettünk magunkévá, együtt!

A tavalyi tanév második félévében elkezdtem kobzon is tanulni, a mostani kurzuson erre fogok ráerősíteni! Várom már, hogy együtt legyünk!"

Korsós Kinga

Koboz, Ének
Hódmezővásárhely
facebook.com/kinga.korsos.9

"Nem is igazán munka, hanem szórakozás és kikapcsolódás is egyben"

Ciceri Adrián

"Nekem olyan szintű moldvai népzenét tudnak Gézáék átadni, amit talán egész Magyarországon kevesen.

Nagyon tetszik a kurzus, mivel kevés idő alatt sok mindent megtanítanak. Az a pár nap nem is igazán munka, hanem szórakozás és kikapcsolódás is egyben.

Remélem idén is lesz időm csatlakozni a tanoncok közé."

Ciceri Adrián

Szeged
facebook.com/cicke2

"Az oktatók szakmai hozzáértése egyedülálló a maga nemében"

Bakos Zsuzsa

"A jó hangulat miatt szeretem a kurzust. Az oktatók szakmai hozzáértése egyedülálló a maga nemében. Nem csak magas szinten művelik a népzenét, de valóban át is adják tudásukat.

Különös élmény számomra, hogy a kurzus végén együtt zenél minden oktató és tanítvány. Az egyéni gyakorlás és a közöz zenélés rendkívül hasznos mindannyiunk számára."

Bakos Zsuzsa
Koboz, Ének
Zalaszentlászló
facebook.com/zsuzsa.bakos.7
Mákvirág Népdalkör

Népzenei Kurzus Kapcsolattartó
Szőgyényi Anett

Telefon:

Koboziskola 1-2 DVD  |   Koboz Kurzus 1-4 DVD  |   XVI. Moldvai Népzenei Kurzus

Copyright © 2008-2016  www.Koboziskola.hu   |   Mester Tanoda Alapítvány   |   6724 Szeged, Bálint Sándor u. 14.