Koboziskola 1-2 DVD

XVIII. Moldvai Népzenei Kurzus - 2018.

XVII. Moldvai Népzenei Kurzus - 2017.
2018. augusztus 13-16.

Szervező és házigazda

FIGYELEM!
A regisztráció 2018. augusztus 10-én lezárult!

4 napos intenzív gyakorlati oktatás Szegeden kobzosoknak, énekeseknek, hegedűsöknek és furulyásoknak

A szegedi moldvai népzenei műhely a kobzosok, hegedűsök, népdalénekesek és hagyományőrző népi furulyások képzésének országosan és határon túl is híres, színvonalas szakmai fóruma.

A XVIII. Kobzos-énekes-hegedűs-furulyás kurzus olyan népzenei kurzus, melynek résztvevői változatos dallamok elsajátításán keresztül megújító jellegű irányvonalakat kaphatnak a moldvai magyar énekek és táncdallamok kobzos-, valamint a hegedűs, furulyás és énekes népzenei hagyományok kincseinek elsajátításához, megszólaltatásához. Az oktatók gyakorló népzenészek, mester tanárok.

Cél: technika- és repertoárfejlesztés énekes anyagban, szóló hangszeren, ének kíséretben, táncházi zenében.

A foglalkozások mellett közös muzsikálásra, éneklésre, alkotásra is sor kerül.

Augusztus 13-án délelőtt 10 órától közép- és haladó szintű gyakorlatokkal kezdődik az oktatás.

moldvai dallamok Gyöngyös György, Gyöngyös János, Paun Vasile, Sobaro Raducanu és Antim Ioan kobzosoktól, valamint furulyás és hegedűs dallamok kobozszóló - átiratai

Oktatók

Fábri GézaCsenki Zalán

Fábri Géza        Csenki Zalán

Augusztus 13-án délelőtt 10 órától kezdődik az oktatás.

Az énekes oktatás technikai elemein túl a kurzus lényeges része az archív anyagok feldolgozási lehetőségeinek tanulmányozás és a stílusos csokorszerkesztés elsajátítása. A kobozzal kísérhető dalokat párokban, kis csoportokban adják elő a résztvevők, egyéni választás szerint.

Az énekes anyagot több faluból gyűjtött énekekből válogattuk össze, ügyelvén a nagy nótafák, különös képpen Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, Demeter Antalné Jánó Anna, Lőrinc Györgyné Hodorog Luca, Miklós Györgyné Szályka Rózsa, Benke Jánosné Benedek Rózsa repertoárjának bemutatására.

Meghívott vendégünk: Botezát Viktória, hagyományörző énekes Klézséből.

énekek koboz kísérettel

Oktatók

Juhász ErikaFábri-Ivánovics Tünde

Juhász Erika    Fábri-Ivánovics Tünde

Augusztus 13-án délelőtt 10 órától kezdődik az oktatás.

A hangszeres játékot Hodorog Andrástól (Néptanító-Hagyományörző Mester; a Népművészet Mestere) tanulják az érdeklődők, aki évek óta oktat furulyát, és példaértékű hagyományőrző előadóművészi munkát végez Moldvában és Magyarországon is.

A hagyományos moldvai furulyajátékot kiváló pedagógiai érzékkel, hagyományos népi tanítói módszerekkel sajátíttatja el növendékeivel. Fontos hangsúlyt helyez az egyéni előadói technikák fejlesztésére, és a zenekari játékban a furulya koboz egyensúly megteremtésére.

Tanulók üzenik

Halmos Kata

"Drága Tünde és Géza!

Csodálatos volt a tavalyi Moldvai Népzenei Kurzus, még hetekig abból a négy fantasztikus napból éltem.

Köszönöm Nektek még egyszer a szervezést, a tanítást, a lebonyolítást, a muzsikát, a rengeteg élményt, amit adtatok nekem és az egész csapatnak..."

Halmos Kata
Budapest

Korsós Kinga

"Tavaly sokat fejlődtem az énekben és sok szép dallamot tanultam. Nagyon tetszett az, hogy kevés idő alatt mennyi gyönyörű népdalt tehettünk magunkévá, együtt!

A tavalyi tanév második félévében elkezdtem kobzon is tanulni, a mostani kurzuson erre fogok ráerősíteni! Várom már, hogy együtt legyünk!"

Korsós Kinga
Koboz, Ének
Hódmezővásárhely

Ciceri Adrián

"Nekem olyan szintű moldvai népzenét tudnak Gézáék átadni, amit talán egész Magyarországon kevesen. Nagyon tetszik a kurzus, mivel kevés idő alatt sok mindent megtanítanak.

Az a pár nap nem is igazán munka, hanem szórakozás és kikapcsolódás is egyben."

Ciceri Adrián
Szeged

Bakos Zsuzsa

"A jó hangulat miatt szeretem a kurzust. Az oktatók szakmai hozzáértése egyedülálló a maga nemében. Nem csak magas szinten művelik a népzenét, de valóban át is adják tudásukat.

Különös élmény számomra, hogy a kurzus végén együtt zenél minden oktató és tanítvány. Az egyéni gyakorlás és a közöz zenélés rendkívül hasznos mindannyiunk számára."

Bakos Zsuzsa
Koboz, Ének
Zalaszentlászló

Közösségi programok

Vasárnap este (19:00-22:00)
Közös zenélés, tánc, bemutatkozás.

Hétfő este (20:00-23:00)
Táncház a szegedi Dugonics András Piarista Gimnázium aulájában. Közös zenélés, éneklés.

Kedd este (20:00-21:00)
Mentés Másként Együttes koncertje

Kedd este (21:00-23:00)
Táncház az oktatók és a növendékek részvételével.

Szerda este (21:00-23:00)
Csenki Zalán együttesének kontcertje és táncháza.

Csütörtök délután (15:00)
Közös fotó.

Kollégiumban 2500 Ft/éjszaka, ágyneművel

Osztályteremben 500 Ft/éjszaka (hálózsák szükséges!)

A szálláshely elfoglalása augusztus 12-én 17 órától lehetséges.

Augusztus 10-13 között:

A részvételi díj fizetése készpénzben a helyszínen történik.

Az ár tartalmazza az oktató CD és a kotta melléklet árát és a táncház belépődíját.

FIGYELEM!
A közös reggelik, ebédek és vacsorák, valamint a szállás díját a fenti összeg nem tartalmazza.

Igény esetén hétfő, kedd, szerda, csütörtökre 800 Ft/fő áron rendelünk ebédet az iskola ebédlőjébe.

2018. augusztus 10. éjfél!

Ha szeretnél jönni, jelentkezz a lenti űrlapon.

Jelentkezés ZÁRVA!

Szőgyényi Anett
Szállás, befizetés, egyéb általános információ

Fábri-Ivánovics Tünde
Szakmai kérdések

Támogatók

NKA – Halmos Béla Program
Mester Tanoda Alapítvány

Nemzeti Kulturális Alap

Halmos Béla Program

Mester Tanoda Alapítvány

Koboziskola 1-2 DVD  |   Koboz Kurzus 1-4 DVD  |   XVIII. Moldvai Népzenei Kurzus

Copyright © 2008-2018  www.Koboziskola.hu   |   Mester Tanoda Alapítvány   |   6724 Szeged, Bálint Sándor u. 14.