Koboziskola 1-2 DVD

XVII. Moldvai Népzenei Kurzus - 2017.

Intenzív gyakorlati oktatás kobzosoknak,
énekeseknek, hegedűsöknek és furulyásoknak

2017. augusztus 10-13.

FIGYELEM!
A regisztráció 2017. augusztus 06-án lezárult.

A szegedi moldvai népzenei műhely a kobzosok, hegedűsök, népdalénekesek és hagyományőrző népi furulyások képzésének országosan és határon túl is híres, színvonalas szakmai fóruma.

A "Kobzos-énekes-hegedűs-furulyás kurzus olyan népzenei kurzus, melynek résztvevői változatos dallamok elsajátításán keresztül megújító jellegű irányvonalakat kaphatnak a moldvai magyar énekek és táncdallamok kobzos-, valamint a hegedűs, furulyás és énekes népzenei hagyományok kincseinek elsajátításához, megszólaltatásához. Az oktatók gyakorló népzenészek, mester tanárok.

Cél: technika- és repertoárfejlesztés énekes anyagban, szóló hangszeren, ének kíséretben, táncházi zenében.

A foglalkozások mellett közös muzsikálásra, éneklésre, alkotásra is sor kerül.

Augusztus 10-én délután 14 órától közép- és haladó szintű gyakorlatokkal kezdődik az oktatás.

moldvai dallamok Gyöngyös György, Gyöngyös János, Paun Vasile, Sobaro Raducanu és Antin Ion kobzosoktól, valamint furulyás és hegedűs dallamok kobozszóló - átiratai

Oktatók

Fábri GézaCsenki Zalán

Fábri Géza        Csenki Zalán

Augusztus 10-én délután 14 órától kezdődik az oktatás.

Az énekes oktatás technikai elemein túl a kurzus lényeges része az archív anyagok feldolgozási lehetőségeinek tanulmányozás és a stílusos csokorszerkesztés elsajátítása. A kobozzal kísérhető dalokat párokban, kis csoportokban adják elő a résztvevők, egyéni választás szerint.

Az énekes anyagot több faluból gyűjtött énekekből válogattuk össze, ügyelvén a nagy nótafák, különös képpen Simon Ferenc Józsefné Fazakas Ilona, Demeter Antalné Jánó Anna, Lőrinc Györgyné Hodorog Luca, Miklós Györgyné Szályka Rózsa, Benke Jánosné Benedek Rózsa repertoárjának bemutatására.

énekek koboz kísérettel

Oktatók

Juhász ErikaFábri-Ivánovics Tünde

Juhász Erika    Fábri-Ivánovics Tünde

Augusztus 10-én délután 14 órától kezdődik az oktatás.

A hangszeres játékot Hodorog Andrástól (Néptanító-Hagyományörző Mester; a Népművészet Mestere) tanulják az érdeklődők, aki évek óta oktat furulyát, és példaértékű hagyományőrző előadóművészi munkát végez Moldvában és Magyarországon is.

A hagyományos moldvai furulyajátékot kiváló pedagógiai érzékkel, hagyományos népi tanítói módszerekkel sajátíttatja el növendékeivel. Fontos hangsúlyt helyez az egyéni előadói technikák fejlesztésére, és a zenekari játékban a furulya koboz egyensúly megteremtésére.

Tanulók üzenik

Korsós Kinga

"Tavaly sokat fejlődtem az énekben és sok szép dallamot tanultam. Nagyon tetszett az, hogy kevés idő alatt mennyi gyönyörű népdalt tehettünk magunkévá, együtt!

A tavalyi tanév második félévében elkezdtem kobzon is tanulni, a mostani kurzuson erre fogok ráerősíteni! Várom már, hogy együtt legyünk!"

Korsós Kinga

Koboz, Ének
Hódmezővásárhely

Ciceri Adrián

"Nekem olyan szintű moldvai népzenét tudnak Gézáék átadni, amit talán egész Magyarországon kevesen. Nagyon tetszik a kurzus, mivel kevés idő alatt sok mindent megtanítanak.

Az a pár nap nem is igazán munka, hanem szórakozás és kikapcsolódás is egyben."

Ciceri Adrián

Szeged

Bakos Zsuzsa

"A jó hangulat miatt szeretem a kurzust. Az oktatók szakmai hozzáértése egyedülálló a maga nemében. Nem csak magas szinten művelik a népzenét, de valóban át is adják tudásukat.

Különös élmény számomra, hogy a kurzus végén együtt zenél minden oktató és tanítvány. Az egyéni gyakorlás és a közöz zenélés rendkívül hasznos mindannyiunk számára."

Bakos Zsuzsa
Koboz, Ének
Zalaszentlászló

Közösségi programok a kurzus idején

Csütörtök este (19:00-23:00) közös zenélés, tánc, bemutatkozás.

Pénteken este (19:00-23:00) Moldvai táncház a szegedi Dugonics András Piarista Gimnázium aulájában. Közös zenélés, éneklés.

Zene: Korinda Zenekar, Kurzus oktatói és növendékek.

Táncot tanít: Gyurka Fábián (Magyarfalu, Moldva)

Szombaton este (19:00) tábortűz, közös vacsora és mulatság.

Vasárnap (9:30-10:30) Szentmise a Piarista Templomban zenei részvétellel.

(11:00-13:00) XVII. Moldvai Népzenei Kurzus Közös ismétlés, zárás.

Kollégiumban 2500 Ft/éjszaka, ágyneművel

Osztályteremben 500 Ft/éjszaka (hálózsák szükséges!)

A szálláshely elfoglalása augusztus 10-én 12 órától lehetséges.

Augusztus 10-13 között:

A részvételi díj fizetése készpénzben a helyszínen történik.

Az ár tartalmazza az oktató CD és a kotta melléklet árát és a táncház belépődíját.

FIGYELEM!
A közös reggelik, ebédek és vacsorák, valamint a szállás díját a fenti összeg nem tartalmazza.

Igény esetén péntek, szombat, vasárnapra 800 Ft/fő áron rendelünk ebédet az iskola ebédlőjébe.

2017. augusztus 06. éjfél!

Jelentkezni a lenti űrlapon tudsz.

Jelentkezés ZÁRVA!

Népzenei Kurzus Kapcsolattartó

Fábri-Ivánovics Tünde

Koboziskola 1-2 DVD  |   Koboz Kurzus 1-4 DVD  |   XVII. Moldvai Népzenei Kurzus

Copyright © 2008-2017  www.Koboziskola.hu   |   Mester Tanoda Alapítvány   |   6724 Szeged, Bálint Sándor u. 14.